Paski wybielające zęby, które rozjaśnią Twoje zęby

paski wybielające efektyPaski wybielające stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu każdy marzy o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu. Dzięki paskom do wybielania zębów efekt ten może uzyskać w krótkim czasie. Producenci zapewniają, że pierwsze rezultaty będą widoczne już po siedmiu dniach ich stosowania.

Jak działają paski wybielające?

jak działają paski wybielającePaski do wybielania zębów zawierają nadtlenek wodoru, który wykorzystywany jest powszechnie w gabinetach stomatologicznych do wybielania zębów. Dzięki niemu żel pokrywający paski skutecznie usuwa wszystkie przebarwienia. Jeśli produkt jest stosowany zgodnie z zaleceniami, nie ma się co martwić o ewentualne skutki uboczne. W przypadku “przedawkowania” mogą pojawić się natomiast problemy z dziąsłami oraz nadwrażliwość zębów.

Przebieg kuracji wybielającej

przebieg kuracjiPrzed przystąpieniem do kuracji warto zapoznać się z ofertą różnych producentów. Nie wszystkie paski wybielające dają bowiem taki sam efekt, dodatkowo niektóre mogą wywoływać nieprzyjemne uczucia pieczenia, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na nadwrażliwość zębów. Zabieg przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób dorosłych. Należy także pamiętać, aby bezpośrednio przed naklejenie pasków nie myć zębów. Mogłoby to spowodować bowiem nieprzyjemne uczucie pieczenia w jamie ustnej.

Paski wybielające zęby nakleja się na około 25 minut. Przez ten czas żel z nadtlenkiem wodoru wchłania się w strukturę zębów. Płyn jednak nie ucieka za paski, więc nie przeszkadzają one w wykonywaniu normalnych czynności. Po podanym na opakowaniu okresie czasu resztki żelu należy dokładnie wypłukać. Podczas kuracji wybielającej dobrze jest zrezygnować ze spożywania produktów, które barwią zęby (kawa, herbata, papierosy), zwłaszcza przez pierwsze kilka dni. Zęby są wówczas podatne na wchłanianie barwników z pożywienia. Warto także zainwestować w pastę do zębów przeznaczoną do zębów wrażliwych.

Na rynku wybór pasków wybielających jest dość duży. Jednak z ich skutecznością bywa różnie.

TOP 3 producentów pasków wybielających

Skuteczne wybielanie zębów z iBright

paski wybielające ibrightPaski do wybielania zębów iBright najpierw podbiły Stany Zjednoczone, a teraz zdobywają popularność w całej Europie. Tajemnica ich sukcesu tkwi przede wszystkim w wysokiej skuteczności połączonej z bezpieczeństwem stosowania. Z tego powodu produkty iBright są chętnie wykorzystywane także przez profesjonalistów w gabinetach dentystycznych. W skład zestawu wchodzi instrukcja obsługi w języku polskim oraz wszystkie potrzebne dodatki m.in. wzornik odcieni, spray przygotowujący, cieniuteczki wybielające z fluorem oraz 5-watowa lampa LED.

Ich skuteczność potwierdzają niezależne badania. Na ich podstawie stwierdzono m.in., że paski iBright są wstanie rozjaśnić zęby nawet o 14 odcieni. Są pod tym względem liderem na rynku. Paski wybielające iBright składają się ze składników bezpiecznych dla szkliwa zębów i bardzo skutecznych w działaniu. Intensywność działania preparatu jest zasługą hydroksyapatytowych kryształków, które zwiększają przyczepność żelu do zębów. Pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach stosowania.

Opinie o iBright z portalu ZnamLek (więcej opinii dostępnych pod tym adresem):
ibright opinie

Wiele dostępnych na rynku pasków wybielających zęby nie przylega równomiernie do zębów. W takiej sytuacji nadtlenek wodoru działa jedynie na przednią ich część. Wyjątkiem są paski iBright, które wyposażone są dodatkowo w nakładkę do równomiernego rozprowadzenia żelu. Dzięki temu preparat dociera także pomiędzy szczeliny zębowe i skutecznie je wybiela. Kuracja jest prosta do przeprowadzenia.


Sprawdź cenę
Przeczytaj naszą recenzję

Paski do wybielania Crest

paski wybielające crestPaski wybielające Crest są jednymi z najpopularniejszych tego typu produktów na rynku. W każdym zestawie znajduje się dłuży pasek przeznaczony na górną szczękę i krótszy – na dolną. Po aplikacji należy natychmiast umyć ręce, gdyż żel obecny w paskach często powoduje tymczasowe wybielenie skóry dłoni. Nie jest to wprawdzie groźne, ale efekt jest mało estetyczny.

W skład żelu wchodzi 14% nadtlenek wodoru, co przekłada się na wysoką skuteczność preparatu. Jednak paski wybielające Crest także dość mocno uwrażliwiają zęby, co dla wielu osób może być nie do zaakceptowania. Ponadto ich działanie nie jest do końca równomierne, z tego powodu po zakończeniu kuracji przednie części zębów są jaśniejsze niż szczeliny.

Przeczytaj naszą recenzję

Paski wybielające Bright White

paski wybielające bright whiteProducent White Bright gwarantuje swoim klientom skuteczne i szybkie wybielanie zębów. Paski wybielające tej firmy są dość łatwe do aplikacji i nie zsuwają się w czasie trwania zabiegu. Ich stosowanie jest bezpiecznie dla dziąseł i zębów. Posiadają certyfikaty bezpieczeństwa – amerykański FDA oraz europejski CE. Efekt widoczny jest już po kilku zabiegach. Producent obiecuje wybielenie zębów nawet o 6 odcieni. Ich wadą jest jednak nierównomierna aplikacja. W rezultacie zęby mogą zostać wybielone tylko w ich przedniej części.

Czy warto stosować paski wybielające?

warto czy niePaski do wybielania zębów dają naprawdę zadowalający efekt w postaci rozjaśnienia zębów nawet o kilka odcieni. Jednak należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do kuracji. Bezpośrednio przed naklejeniem pasków niewskazane jest m.in. mycie zębów, które może spowodować efekt nieprzyjemnego pieczenia w jamie ustnej. Podczas stosowania pasków wybielających warto także powstrzymać się od spożywania produktów, które zabarwiają zęby – przede wszystkim kawy i herbaty. Preparaty powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta podanymi na opakowaniu. Dobrze jest także przed wybraniem konkretnego produktu zrobić rozeznanie na rynku. Nie wszystkie paski wybielające dają bowiem taki sam efekt. Jednym ze skuteczniejszych produktów na rynku są paski iBright, które skutecznie, szybko i równomiernie wybielają całe zęby.