białe zęby
Białe zęby to dziś już nie tylko przywilej gwiazd telewizji, ale właściwie niezbędny dla każdego człowieka element jego wyglądu. Właśnie dlatego osoby, które nie mogą poszczycić się śnieżnobiałym uśmiechem coraz częściej sięgają po metody i środki, które mają zapewnić im właśnie taki uśmiech. O jednym z nich opowiemy w naszej recenzji. Konkretnie będą to paski wybielające Crest 3D Whitestrips Supreme Flexfit.

Wygoda stosowania

Paski wybielające Crest Supreme to propozycja dla osób po osiemnastym roku życia. Z pewnością możemy stwierdzić, iż są one wygodne w stosowaniu, a aplikacja pasków na zęby jest wygodna i szybka. Pomimo, iż producent zapewnia, że paski bardzo ściśle przylegają do zębów i nie przesuwają się w trakcie wybielania, podczas testowania ich kilkakrotnie nasi testerzy zgłaszali delikatny dyskomfort związany z lekkim przesuwaniem się pasków. Były to jednak zaledwie pojedyncze sygnały zgłaszane sporadycznie przez osoby testujące paski wybielające Crest 3D Whitestrips. Nasi testerzy zaznaczali ponadto, że stosowanie pasków z żelem może utrudniać rozmowę, czy sprawiać problemy z piciem wody, dlatego jeśli waszym żywiołem jest rozmowa lub jesteście pewni, iż nie wytrzymacie pół godziny bez napicia się choćby łyka wody, wybierzcie inny rodzaj pasków, np. Crest 3D Whitestrips Proffesional Effects.

Czas trwania kuracji

Sporym plusem pasków jest czas trwania kuracji. Po pierwsze paski nosi się tylko przez tydzień czasu, po czym widoczne są efekty wybielania, po drugie, paski wraz ze specjalnym żelem nakłada się zaledwie dwa razy dziennie na okres 30 minut. To dobry czas i niezły rezultat, choć musimy przyznać, iż nie jest on najlepszym na ryku. Porównywalnie, jeśli zdecydujemy się na użycie nakładek iBright, paski nosimy po 20 minut dwa razy na dzień (pół godziny należy nosić je tylko pierwszego dnia kuracji), zaś pierwsze bardzo widoczne efekty odczuwalne, a właściwie widoczne są już po 3 dniach.

Będąc jednak uczciwym, koniecznie zaznaczyć trzeba, iż Crest Supreme gwarantują pozytywne efekty, co sprawia, iż spełniają one oczekiwania tych osób, które decydują się na wybielanie za ich pomocą swoich zębów.

Mankamenty i przeciwwskazania, czyli wszystko co musisz wiedzieć o paskach Crest

Crest Supreme mogą używane być wyłącznie przez osoby, które ukończyły 18 rok życia. Ma to związek z bardzo silnym działaniem żelu, który może okazać się szkodliwy dla dzieci. Z tego samego powodu pasków nie wolno stosować kobietom ciężarnym, bowiem stanowią one potencjalne zagrożenie dla płodu.

Nasi testerzy pytani o zauważalne i odczuwalne wady pasków Crest Supreme najczęściej wskazywali, iż stosowanie wybielania powoduje przebarwienie palców. U niektórych osób następowało dość wyraźne przebarwienie skóry na dłoniach, które było jednak jedynie czasowe, a ponadto nie było w żaden inny sposób uciążliwe, ani tym bardziej niebezpieczne dla zdrowia. Jednocześnie w przypadku dużej nieuwagi oraz niedokładnego umycia rąk, przebarwieniu ulec może też ubranie, o ile zostanie ono dotknięte przez palce pokryte żelem.

Obok wymienionych już drobnych mankamentów, zgłaszane były też uwagi dotyczące wrażliwych dziąseł. Paski Crest, a w zasadzie ich stosowanie okazywało się problematyczne w przypadku osób o nadwrażliwych dziąsłach oraz zębach. Sposobem na uniknięcie takich problemów może być używanie miękkiej szczoteczki do zębów, a także używanie pasków Crest tylko jeden raz w ciągu dnia.

Opakowanie i efekty wizualne

paski wybielające crestPaski wybielające Crest zapakowane są w bardzo estetyczne pudełko. Tym samym postawione na półce pod lustrem w łazience, nie będą sprawiały nieestetycznego wrażenia. Estetyka to nie jedyne zalety opakowania. Paski Crest zostały zapakowane przez producenta w sposób bardzo przemyślany, a tym samym wygodny dla osoby wybielającej zęby. Dostępne są opakowania zawierające 7 saszetek po 2 paski (opakowania mniejsze po 14 sztuk) lub też 14 saszetek po 2 paski (w opakowaniach większych zawierających sztuk). To duża wygoda jeśli o przebieg kuracji chodzi, bowiem sięgnąć można po pojedyncze paski, bez obawy o uszkodzenie innego, czy utratę jakości. Ponadto dla osób zapominalskich ilość pozostałych w opakowaniu pasków stanowi jasny i wyraźny sygnał, jak długo potrwa jeszcze kuracja.

Cena ma znaczenie, czyli paski wybielające Crest, a konkurencja

Cena jaką zapłacić trzeba za opakowanie pasków Crest nie jest wygórowana jeśli popatrzyć na efektywność działania. Mało tego, jeśli porównać cenę jaką wydamy na paski oraz koszty jakie musielibyśmy wydać na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym (oraz porównamy efekty i ich trwałość), cena ta wydaje się niezwykle atrakcyjna. Jednak dodamy do tej cukierkowej bądź co bądź opinii i łyżkę dziegciu. Jeśli poszukamy produktów o podobnym działaniu i podobnej skuteczności, z całą pewnością znajdziemy paski wybielające w zdecydowanie niższej cenie… Nie musimy szukać daleko. Wystarczy sięgnąć choćby po nakładki iBright, które dostępne są w lepszej cenie, a ich skuteczność jest porównywalna. Jeśli więc mielibyśmy powiedzieć, jak paski Crest wypadają na tle konkurencji, możemy poinformować szczerze, iż są one paskami o dużej skuteczności po które warto sięgnąć, jednak ich silną konkurencją o podobnych parametrach i w lepszej cenie jest zestaw iBright.