W chwili obecnej sposobów na wybielanie zębów jest wiele. Można skorzystać m.in. z past, długopisów, pudrów czy pasków wybielających/ Wszystkie rozwiązania mają swoich zwolenników.

Paski wybielające są przeznaczone dla osób, które chcą w domowym zaciszu w łatwy sposób wybielić swoje zęby. Wykonane są zwykle z elastycznego pokrytego żelem wybielającym, w którego skład wchodzi nadtlenek wodoru (Hydrogen Peroxide) reagujący z pozostałościami organicznymi znajdującymi się na zębach, które odpowiedzialne jest właśnie za zmianę ich kolorystyki. Paski pozwalają na osiągnięcie zadowalającego efektu u większości, bo aż 90% stosujących je osób.

Jakie paski wybielające są najskuteczniejsze?

Jednym z najskuteczniejszych preparatów na rynku w ostatnim czasie są paski wybielające iBright. Zdążyły wcześniej podbić już rynek amerykański. Duża ich popularność wynika przede wszystkim z wysokiej skuteczności działania. Dlatego też paski iBright w swoich gabinetach stosuje wielu stomatologów. Powstały one w wyniku długoletnich badań, których efektem jest produkt skuteczny, a zarazem bezpieczny dla szkliwa. W skład pasków wybielających iBright wchodzą tylko składniki bezpieczne dla szkliwa zębów. Ponadto naturalne pH zmniejsza wrażliwość uzębienia, a Sodium Perborate daje niemal natychmiastowy efekt wybielenia.

Z czego wynika wysoka skuteczność pasków iBright?

Wysoka skuteczność preparatu wynika z obecności z hydroksyapatytowych kryształków, które zwiększają przyczepność żelu do zębów. Pozwala to na usunięcie z nich nieestetycznego osady będącego efektem przede wszystkim picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Na kolor zębów wpływać mogą niekiedy również zażywane leki. Systematyczne stosowanie pasków iBright usuwa wszystkie przebarwienia. Przeprowadzone badania wykazały, że zmiana jest możliwa nawet o 14 odcieni. Satysfakcjonujące efekty można osiągnąć natomiast już po zaledwie kilku dniach stosowania.
Głównym składnikiem pasków wybielających iBright jest nadtlenek wodoru odpowiedzialny za rozjaśnienie zębów. Skutecznie redukuje on wszystkie osady, z którymi nie poradziły sobie pasty do zębów czy płyny do płukania jamy ustnej. Pasty czyszczą bowiem tylko płytkę nazębną, nie docierając w głębsze warstwy kości. Z kolei reakcja chemiczna z udziałem nadtlenku wodoru sprawia, że osad zgromadzony w szkliwie zostaje stopniowo rozpuszczany. Paski iBright stosowane zgodnie z zaleceniami producenta nie powodują przy okazji niszczenia szkliwa.

Jak należy stosować paski wybielające?

Paski wybielające należy stosować zawsze zgodnie z instrukcją. Wystarczy je nakleić raz dziennie na zęby na około 25 minut. W tym czasie żel zawierający nadtlenek wodoru zostaje wchłonięty w strukturę zębów. Nie ma niebezpieczeństwa, że płyn wydostanie się poza paski, dlatego podczas zabiegu cały czas można mówić. Po upływie tego okresu należy dokładnie wypłukać usta z resztek żelu. Podczas trwania kuracji w celu uzyskania lepszego efektu dobrze jest zrezygnować ze spożywania produktów, które mogą zabarwic zęby np. kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina oraz z palenia papierosów. Warto również zainwestować w pastę przeznaczoną do zębów wrażliwych.

Z pasków wybielających iBright skorzystało do tej pory już tysiące osób na całym świecie. Zabieg należy powtarzać regularnie, średnio co w lata. W przypadku osób nie stroniących od używek (papierosy, kawa, mocna herbata) zaleca się stosowanie kuracji nawet co pół roku. iBright opinie są bardzo pozytywne. W przeciwieństwie do innych preparatów tego typu dostępnych na rynku działają one równomiernie na całe zęby, a nie tylko na przednią ich część. Nadtlenek wodoru wnika we wszystkie szczeliny. Wynika to z obecności specjalnej nakładki służącej do równomiernego rozprowadzania nadtlenku wodory. Preparat dostaje się więc wszędzie, wybielając skutecznie całe uzębienie.

Co wchodzi w skład zestawu iBright?

W zestawie z paskami wybielającymi Bright znajduje się również 5-watowa  lampa LED. Pozwala ona na emisję niebieskiego światła, które wpływa na uzyskanie lepszych rezultatów wybielania. Sprzęt tego typu na co dzień wykorzystywany jest w gabinetach stomatologicznych. Ponadto w opakowaniu znaleźć można wzornik odcieni, kilka sztuk chusteczek wybielających zawierających fluor, sprawy przygotowujący o pojemności 5 ml, a także żel do wybielania oraz silikonową nakładkę, która idealnie dopasowuje się do kształtu szczęki. Wszystko to sprawia, że paski wybielające iBright są tak skuteczne i bezpiecznie dla szkliwa.